@jaber.farhad

 نشست خبری 5 اتحادیه بزرگ دانشجویی کشور درباره برخورد قوه قضائیه با دانشجویان عدالتخواه در محل دفتر مرکزی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان صبح امروز برگزار شد.

 
 
 
به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»، ایمان عطایی‌فر به نمایندگی از اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل؛ محمد جواد نوری به نمایندگی از اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان؛ علی محمدزاده نماینده جنبش عدالتخواه دانشجویی؛ مصطفی حضوری به نمایندگی از سازمان بسیج دانشجویی و مهدی امیریان نماینده دفتر تحکیم وحدت در نشست خبری نسبت به برخورد اخیر قوه قضاییه با امیر حسین ثابتی انتقاد کردند.
 
مهمترین اظهارات این نشست در ذیل آمده است:
 
حضوری: قوه قضائیه حس اجرای عدالت را در همه زنده کند
 
* حکم امیر حسین ثابتی برخلاف منویات و صحبت‌های مقام معظم رهبری در عید امسال بود.
* چرا برخلاف سخنان حضرت آقا در عید دوباره همان رویه قبلی را قوه قضائیه در پیش گرفته است.
* حکم ثابتی نتیجه‌ای جز شادی مخالفین و دشمنان نظام را در پی نخواهد داشت.
* وقت آن است که پس از چندین سال عملکرد آقای لاریجانی را در قوه قضائیه نقد کنیم.
* قوه قضائیه باید با اجرایی کردن فرمان 8 ماده‌ای مقام معظم رهبری بزرگترین گام را در راستای مقابله با یک‌سری مسائل بردارد.
* باید برخوردهای قاطع قوه قضائیه را با متهمان فراموش کنیم.
 
 
نوری: نقد باعث چکش کاری عملکرد مسئولین می‌شود       
 
 *امروز اگر جلوی مطالبه‌گری جنبش دانشجویی گرفته شود؛ تنها جنبش دانشجویی آسیب نمی‌بییند بلکه این اتفاق به نظام هم ضربه می‌زند زیرا که نقد باعث چکش کاری عملکرد مسئولین می‌شود.
 
* از مسئولین مخصوص قوه قضائیه انتظار داریم در برابر دلسوزان نظام صبر و حوصله بیشتری از خودشان نشان دهند.
 
* ما شخص رئیس قوه قضائیه را فردی صبور و وارسته می‌دانیم و می‌خواهیم دستگاه‌ها هم صبر بیشتری داشته باشند.
 
* مفاسد کلان ضربه اصلی را به جامعه کشور و ملت می‌زدند به ما ثابت شده دشمنان خارجی نمی‌توانند لطمه بزرگی به ما بزنند و اگر ضربه محکمی هم بخوریم از داخل است.
 
 
عطایی فر: مردم فقط شعار ایام انتخابات نمایندگان نباشند
 
 
* قوه قضاییه در ابتدا بسیار از برخورد با دانه درشت‌ها می‌گفت ولی در حال حاضر شاهدیم نهایتاً به صورت "الف.د" و "م.ر" برخوردهایی صورت می‌گیرد.
* مهمترین مسئله مردم در این مدت موضوع گرانی است؛ مسئولین به جای بازی‌های سیاسی باید به آن بپردازند.
* اگر برخوردی است باید با همه باشد و اگر قرار است با این نقد به این شکل برخورد شود با مهدی هاشمی و فائزه هاشمی چه باید کرد؟
* دانشجویی ثابت کرده همیشه مدافع و مبلغ انقلاب بوده و آن چیزی که به عنوان جنبش اصیل دانشجویی از آن یاد می‌کنیم همیشه وفاداری خود را به نظام ثابت کرده‌اند.
* دانشجویان برخلاف سیاسیون ثابت کرده‌اند هرجا که دم از نظام و انقلاب زده‌اند بی‌ریا بوده است.
* یک بی‌عدالتی که در داخل اتفاق بیفتد بسیار مخرب‌تر از تمام فشارهای خارجی است.  
 
 
محمد زاده: چرا نمایندگان مجلس و مسئولین پاسخگو نیستند؟
 
 
* چرا نمایندگان مجلس و شخص رئیس مجلس نسبت به مردم و جنبش دانشجویی پاسخگو نیستند.
* قوه قضائیه در مسائل کوچکی مثل نقد این دانشجو بسیار پرتحکم و شدید برخورد می‌کند اما در مسائل مهم که بعضا به آبروی نظام بستگی دارد برخورد‌های ضعیفی دارد باعث تعجب می‌شود.
* بسیار تاسف‌بار است که شخص علی لاریجانی تبدیل به خط قرمز شده و در این چند ماه شاهد برخورد با کسانی هستیم که نقدی را به وی وارد کرده‌اند.
* نمایندگانی که اکثرا با شعار حمایت از مستضعفین آمده‌اند نسبت به این قضیه بی‌تفاوت بوده و این اصلا درست نیست.
* جنبش دانشجویی اگر درگیر همین نگاه سیاسی و در همین پازل سیاسی بازی کند نمی‌تواند به رسالت واقعی‌اش که ارتباط با مردم و رساندن حرف آنها به مسئولین است عمل کند.
 
 
امیریان: جنبش دانشجویی نمی‌تواند نسبت به کج روی‌ها سکوت کند
 
 
 
* جنبش دانشجویی نمی‌تواند نسبت به کج روی‌ها سکوت کند بلکه مطالبه‌گری می‌کند و این به خاطر روحیه موجود در تشکل‌های دانشجویی رسمی است.
 
 *متاسفانه تصوری که برخی از مسئولین از جنبش دانشجویی دارند دارای برخی اشکالات مبنایی است
 
 *آرمان‌ خواهی عدالت طلبی، فعالیت‌های به دور از قدرت طلبی و دوری از هرگونه عافیت طلبی، مطالبه‌گری و فعالیت‌های بدون سهم خواهی عمده ویژگی‌های جنبش دانشجویی است
 
* جنبش دانشجویی نمی‌تواند به کج روی‌ها سکوت کند بلکه به مطالبه‌گری می‌پردازد و به خاطر روحیه موجود در تشکل‌های دانشجویی رسمی که همه با هم مشترک هستند بین شرایط موجود و شرایط آرمانی فاصله می‌بیند، نسبت به فضای موجود انتقاداتی دارد و این نگران بودن از سر دلسوزی است.
 
*ما منکر حرکت رو به جلوی دستگاه‌ قضا نیستیم. اما نباید منکر تاثیر منفی تصمیمات شبهه دار دستگاه قضا در افکار عمومی شویم.
 
* از رئیس دستگاه قضا و نماینده تام الاختیارشان دعوت می‌کنیم تا در هر کدام از دانشگاه‌های تهران که مدنظرشان است بیایند و به سؤالات دانشجویان پاسخ بگویند.
 
 
ثابتی: اگر "جاسبی گرایی"، 91 روز حبس دارد با توجه به کدام معادله دستگاه قضایی، فائزه هاشمی فقط 6 ماه حکم می‌گیرد؟
 
 
مهمترین محور صحبت های ثابتی به این شرح است:
 
هر جا تضاد یا اصطکاکی بین بدنه دانشجویی و دستگاه قضا به وجود آمده ریشه‌اش به بی‌توجهی به صحبت‌های مقام معظم رهبری برمی‌گردد.
 
سال 80 در فرمان 8 ماده‌ای مقام معظم رهبری نکته بسیار مهمی وجود داشت مبنی بر اینکه فرق اشتباه با خیانت را مسئولین باید متوجه بوده و به بهانه برخورد با خیانت ضعیف کشی نکند.
 
* اگر "جاسبی گرایی"، 91 روز حبس دارد با توجه به کدام معادله دستگاه قضایی، فائزه هاشمی فقط 6 ماه حکم می‌گیرد؟
 
به عنوان کسی که همواره مدافع انقلاب بوده ام هیچ گاه ساختارها را زیر سؤال نمی‌برم بلکه می‌گویم این روند باید اصلاح شود؛ اولویت قوه قضائیه باید مبارزه با مفاسد اقتصادی باشد.
 
مردم انتظار دارند به جای برخورد با یک دانشجو که مطلبی را در انتقاد به یكی از سران قوا در وبلاگش نوشته با پرونده‌‌هایی که پای میلیاردها پول وسط است، برخورد شود؛ قطعا قصد بنده اصلاح و دلسوزی بوده است.
 
 
بعد از اتمام سخنان ثابتی، محمدجواد نوری به نمایندگی از ۵ اتحادیه بزرگ دانشجویی کشور لوح تقدیری را به امیرحسین ثابتی اهدا کرد.


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic