@jaber.farhad

حماسه ، اخلاق ، ایثار ، لنکرانی ...

نویسنده : farhad jaber
تاریخ:چهارشنبه 1 خرداد 1392-11:22 ق.ظ

بسمه تعالی

 

اكنون كه نظام اسلامی در آستانه خلق حماسه ای دیگر در عرصه مشاركت مردمی می باشد، بسیار متاسف شدیم كه یكی از بهترین نیروهای مخلص و وفادار به نظام، چهره درد آشنا، مردمی، ولایت مدار و  نخبه دانشگاه دكتر كامران باقری لنكرانی ، باقری لنکرانیدر این عرصه حساس حضور ندارد، لازم می دانیم مواردی را به استحضار عزیزان و رهروان صدیق انقلاب اسلامی برسانیم:

 

*عرصه نظام هستی عرصه آزمایش الهی می باشد، و هر كه در این بزم مقرب تر است، جام بلا بیشترش می دهند. انسانها هرچقدر جایگاه والاتری دارند، با آزمایشهای پیچیده و دشوارتری مواجه هستند. وقتی كه سالار شهیدان در آن معركه كربلا، می فرماید: آنچه بر ما رخ می دهد چون در محضر الهی است، تحمل آن بر ما آسان می شود، تكلیف ما نیز در این مسیر روشن است. در باره آنچه رخ داد به قرآن متوسل می شویم كه  "عسی ان تكرهو شیئ  و هو خیر لكم"

 

*ما نیز به خیل جوانان پرشور ومشتاقی كه شب از روز نمی شناختند و گرمی ایمان و عشق آنها مشعل ستادهای حماسه 92 را روشن نگه داشته بود، با اطمینان عرض می نمائیم، كه اگر لنكرانی در عرصه رقابت نیست ولی رفتاری را از خود به ظهور و بروز رسانید كه سرمشق رقابتهای انتخاباتی مومنانه برای همیشه نظام اسلامی خواهد بود. و زیبایی این رفتار آنگاه بیشتر آشكار می شود كه، آن را با رفتارهای خواصی كه در لباس های مختلف، در این چند سال گذشته به مقایسه بنشینیم، كه چگونه مصالح شخصی را بر مصالح نظام اولویت داده و خسارت زیادی را به انقلاب اسلامی وارد ساختند. به شما جوانان مشتاق نوید میدهیم كه آن حماسه ای را كه رهبری وعده تحقق آن را داده بودند، با رفتار دكتر لنكرانی بخشی از آن محقق شد.

 

*كربلا، این معركه حق و باطل تكلیف ما را روشن كرده است. مگر نه اینست كه سپهسالار كربلا، تمام حماسه ای را كه خلق نمود، در مسیر انجام یك ماموریت نا تمام به وقوع پیوست؟. عباس (ع) فرمانده جبهه جنگ حسین بن علی (ع) است، او به فرمان امام خود رفت كه آب بیاورد! ولی آبی نیاورد و ماموریت ناتمام ماند؟! ولی چگونه است كه از این ماموریت ناتمام چشمه جوانمردی و غیرت و ولایت مداری همواره جوشان است و كام عاشقانش را سیراب می كند! 

 

سئوال: آیا امام حسین (ع) درست انتخاب كرده بود كه فرمانده سپاه خود را به ماموریتی بفرسد كه ناتمام و به زعم عده ای ناموفق بماند؟

 

*یكی از یاران نزدیك رهبری (علامه مصباح یزدی) لنكرانی را اصلح برای ماموریتی خطیر معرفی می نماید. ولی این ماموریت نا تمام می ماند، و داستان آب آوردن حضرت عباس ابن علی (ع) اینجا نیز به گونه ای دیگر تكرار می شود، و بی اختیار به یاد این جمله می افتیم كه "كل یوم عاشورا و كل عرض كربلا"

یك ماموریت نا تمام و به ظاهر ناموفق چه حماسه ای را خلق می نماید؟!

 

*ولایتمداری و ترجیح مصالح نظام بر انگیزه های شخصی و گروهی مشقی است كه بیش از همه، خواص باید آن را باز نویسی نمایند. لنكرانی نشان داد كه بیش از هر چیز به انقلاب و اسلام و مصالح كشور می اندیشد. و در این مسیر حاضر است ابراهیم وار اسمائیل خود را نیز قربانی نماید. اینجاست كه به ماموریت نا تمام لنكرانی و نقش آن در خلق حماسه سیاسی 92 می اندیشیم. و به دیگر كاندیداها توصیه می كنیم كه برای فرماندهی بر قلوب باید از طریق دیگری وارد شوید.

 

لنكرانی صندلی ریاست جمهوری در پاستور را نشانه نرفته بود كه آن را تصاحب نماید، هدف او ارتباط با قلوب بود كه اكنون انبوهی از دلهای توده های مردم و نخبگان و از همه مهمتر عالم جلیل القدری چون علامه مصباح یزدی و مرحوم آیت الله خوشوقت را با خود همراه ساخت.

 

او با مظلومیت وارد عرصه رقابتهای انتخاباتی شد و با مظلومیت از این شهر به آن شهر و از دانشگاهی به دانشگاه دیگر، در بین دانشجویانی كه حتی فضای خالی بین صندلی ها و پشت تریبون ها را پركرده بودند، با كوله باری از تواضع و فروتنی و بزرگواری گفتمان انقلاب اسلامی را ترویج نمود. او با رفتار مومنانه خود نشان داد كه برای رسیدن به قدرت دست زدن به هر كاری مجاز نیست! و بر این رویه تا آخر ماند.

 

*ما هم چون دكتر لنكرانی به همگان عرض می نمائیم كه در چنین شرایطی بصیرت، درک صحیح از شرایطی که در آن به سر میبریم ، از خود گذشتگی ، اعتماد به مردم و رهبری الهی این انقلاب و از همه بالاتر ایمان به خدا ، بالاترین سرمایه های ما هستند. همگان را به تبعییت از رهبری و مقابله با فتنه گران داخلی و خارجی فرا خوانده و امید آن داریم كه ملت هوشیار و بصیر ایران اسلامی بار دیگر دراین آزمون بزرگ سربلند بیرون آمده و با مشاركت گسترده خود در پای صندوقهای رای دشمنان كینه توز را نا امید نمایند و ملتهایی كه با چشم امید نظاره گر رفتار شما هستند را دلشاد نمائید.

 

در پایان لازم می دانیم كه مراتب تقدیر و تشكر خود را از علامه بیدار آیت الله مصباح یزدی از صمیم دل به خاطر شناخت درست از شخصیت دكتر لنكرانی ابراز نمائیم و با افتخار اعلام كنیم كه ایستادگی شما در دفاع از ولایت و نظام در برابر انبوه تیرهای مسموم  كه از هر طرف به سوی شما رها می شوند، برای ما الهام بخش و هدایت كننده است و حسن دقت  و تشخیص حضرتعالی را در معرفی كاندیدای اصلح می ستائیم.

 

والعاقبه للمتقین

 

 نوع مطلب : انتخابات  سیاسی 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
حرف حق
چهارشنبه 29 خرداد 1392 12:48 ق.ظ
با سلام
آقای لنکرانی پزشک محترم و دلسوزی هستند اما نمی توانستند رئیس جمهور خوبی باشند
در ضمن همه ی مردم کوچه و بازار می دانند که شورای نگهبان آقای لنکرانی را جهت ریاست جمهوری تایید نمی کرد و به همین خاطر و با توصیه اطرافیان انصراف دادند. پس بی خود ایشان را با حضرت ابوالفضل مقایسه نکنید در ضمن حتی اگر تایید هم می شدند ارایش از غرضی هم کمتر می شد. همانطور که آقای جلیلی که شناخته تر و توانمند تر از لنکرانی بود سوم شد. حتی در شهر خون و قیام نیز کمتر از حسن روحانی رای آورد.
همین حرف ها را می زنید که مردم از شما گرزیان می شوند.
اگر آزاده مرد هستید این نظر مرا نشان دهید
پاسخ farhad jaber : واقعا تصور شما این است که آقای جلیلی از آقای لنکرانی توانمندتر بود ؟ در مورد آرائ آقای لنکرانی هم نمیتوان پیش بینی کرد مگر که شما علم غیب داشته باشی !!!!! در مورد نظر شوراء نگهبان هم خودشان مصاحبه کردند و پاسخ دادند .
علی
دوشنبه 6 خرداد 1392 12:18 ق.ظ
الان می فهمم كه را علامه مصباح اینقدر با بصیرت عمل كردن ....انصافا علامه مطهری زمان است
وبلاگ همیار ولایت
یکشنبه 5 خرداد 1392 09:36 ب.ظ
سلام ممنونم.موفق وموید
مخبر
یکشنبه 5 خرداد 1392 09:15 ب.ظ
جلیلی الان با شورائ مرکزی پایداری جلسه داره
ببینیم نتیجه چه میشه ؟؟؟
یکشنبه 5 خرداد 1392 12:12 ق.ظ
احسنت واقعا می تونست به نفع كسی كنار نره ولی بزرگواری كرد ...البته اگه این اقایان بفهمن یه كمی اینطور كه معلومه مرام ندارن و خوب بد نفهم هستن به قول شیرازیا
یکشنبه 5 خرداد 1392 12:10 ق.ظ
دكتر لنكرانی بدیش این بود كه برا این اقایان كلاس نزاشت این اقایان كسی رو می خوان كه براشون كلاس بزاره ....ولی دكتر رو بیشتر می پسندیدم وتا الان برا رای دادن به جلیلی به قطعیت نرسیدم و ممكنه به یه نفر دیگه رای بدم
سعید
یکشنبه 5 خرداد 1392 12:07 ق.ظ
واقعا این تصمیم دكتر رو می پسندم و به نظرم نشان داد كه قدرت طلب نیست و بر عكس بعضی ها كه خیلی نشان نداده بودن تا چه اندازه قدرت طلب هستن و بدون برنامه احساس تكلیف كردن از تصمیم بعضی ها خوشم نیومد جلیلی خودشو خراب كرد
سلمان محبی
یکشنبه 5 خرداد 1392 12:04 ق.ظ
لنكرانی انسان صادقی هست و به خاطر همین صداقت ازش خوشم میاد
شنبه 4 خرداد 1392 11:39 ب.ظ
سلام.حاجی جلیلی هم که برنامه جدی نداشت!‏ دیدید برنامه دیشبش رو؟
پاسخ farhad jaber : سلام
برنامه دیشب رو دیدم .خوب نبود . باید منتظر بود
شنبه 4 خرداد 1392 10:02 ب.ظ
گربه دستش به گوشت نمیرسه میگه پیف پیف بو میده
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات